Spelarinfo: Henrik Stavvik | Sharpligan

Personlig information

Foto av Henrik Stavvik
Namn: Henrik Stavvik
Födelsedag (Ålder):27. juli 1985 (34)
Tröjnummer:11
Position:Forward

Bakgrundsinformation

Smart forward som med sin rutin kan avgöra vilken match som helst. Missar sällan när bollen är i boxen! Given i startelvan!

Matchhistorik

MatcherStartuppställninginutMin. speladeMålAssistFrispark, orsakadGult kortGul-Rött kortRött kortStraffmålFutsalstraffmålSjälvmål
fredag, 2013-04-19Torsby IF2-2Forshaga IF10090100100000
fredag, 2013-04-26Kils AIK3-1Forshaga IF10090000000000
onsdag, 2013-05-08Forshaga IF1-1Säffle FF10090000000000
lördag, 2013-05-11FBK Karlstad1-2Forshaga IF10090010000000
fredag, 2013-05-17Forshaga IF1-0Immetorps BK10090000000000
fredag, 2013-05-24IFK Skoghall3-3Forshaga IF10090000000000
torsdag, 2013-06-06Forshaga IF1-1Rottneros IK10090100100000
fredag, 2013-06-14SK Sifhälla5-1Forshaga IF10090100000000
onsdag, 2013-06-19Forshaga IF2-3Skattkärrs IF10090110000000
fredag, 2013-06-28Forshaga IF3-1Torsby IF10090000100000
torsdag, 2013-08-08Forshaga IF1-3IFK Sunne10090000000000
fredag, 2013-08-16Säffle FF4-0Forshaga IF10090000000000
onsdag, 2013-08-21Forshaga IF4-3FBK Karlstad10090300000000
fredag, 2013-08-30Forshaga IF2-1IFK Skoghall10090200000000
fredag, 2013-09-06Forshaga IF1-0Hertzöga BK10090000100000
fredag, 2013-09-13Rottneros IK2-0Forshaga IF10090000000000
Totalt16001440920400000

Statistik

TävlingLagSpelade matcherStartuppställninginutMin. speladeMål Assist Frispark, orsakad Gult kort Gul-Rött kort Rött kort Straffmål Futsalstraffmål Självmål 
FOSAB CupForshaga IF00000000000000
SharpliganForshaga IF8806579300100000
SharpliganForshaga IF1616001440920400000
SharpliganForshaga IF7523414010100000
SolstabussliganForshaga IF 23300270000100000
Totalt34322927031230700000

Spelarkarriär

TävlingSäsongLagPosition
FOSAB Cup2014Forshaga IFSpelare
Sharpligan2014Forshaga IFForward
Sharpligan2013Forshaga IFForward
Sharpligan2015Forshaga IFForward
Solstabussligan2013Forshaga IF 2Forward
loader
Länsförsäkringar Värmland
Swedbank
ICA Supermarket Forshaga
Stadium Team Sales
Stora Enso